Medical News Hungary

Újabb kutatás igazolja a deutérium onkoizotóp szerepét

A HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. daganatellenes kutatásának eredményei is részét képezik annak a szerkesztői közleménynek, amely az elmúlt héten jelent meg a Cell Metabolism című folyóiratban (a lap impakt faktora, azaz idézettségi mutatója igen magas, 17,6). A lap a világ második legrangosabb tudományos folyóirata a klinikai endokrinológia és anyagcsere-kutatás témakörében.

HYD dr. Somlyai Gábor és Boros G. László professzorBoros G. László professzor (Kalifornia Egyetem, Los Angeles) most megjelent cikkét a lap főszerkesztőjének hivatala közölte június 10-én, pénteken. A cikk társszerzői közt találjuk Richard D. Begert, az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyeleti Hatóság (FDA) Toxikológiai Kutatóközpont Biomarker részlegének igazgatóját és Somlyai Gábort, a deutérium biológiai-, élettani jelentőségét elsőként felismerő biológust, a HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. vezető kutatóját is.  Idén ez már a második jelentős publikáció a témában, januárban a világ egyik legjelentősebb tudományos kiadója, az Elsevier, Medical Hypotheses című folyóirata jelentette meg azt a közleményt, mely pontosan tisztázza a hidrogén természetben megtalálható nehézizotópjának – a deutériumnak – onkoizotóp szerepét a rák kialakulásában. Boros G. László, a szénatom természetes nehézizotópjával jelzett cukormolekulákkal végzett sejtanyagcsere-kutatásai alapján már 1995-ben felvetette, hogy a rákra sejtszintű metabolikus betegségként kell tekinteni. A közlemény újabb megerősítése annak, hogy a deutérium-csökkentés Somlyai Gábor által elindított kutatásának jelentős szerepe lesz a jövő orvostudományában.

Bővebb információk: www.hyd.hu; www.preventa.hu

A fotón: Somlyai Gábor, a HYD Rákkutató és Gyógyszerfejlesztő Kft. vezető kutatója és Boros G. László professzor.

Forrás: HYD

Megosztás

Tovább nőtt a fiatal dohányzók száma

Következő »

Génmutáció is okozhat hirtelen szívhalált

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenegy − 4 =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Interjúk

  • Újabb lépés az Alzheimer-kór kezeléséhez

    7 év ago

    Az emberi agyban ugyanazok a sejtek, mechanizmusok végzik a térbeli navigációt, mint amelyekkel a gondolataink között barangolunk – mondta Buzsáki György, a New York-i Egyetem Brain-prize-díjas professzora ...

    Bővebben
  • Program a magyar társadalomért

    8 év ago

    NÉPEGÉSZSÉGÜGYI PREVENCIÓ MAGYARORSZÁGON Több mint 1000 helyszín, több mint ötmillió vizsgálat, közel 400 000 látogató, ez az elmúlt nyolc év statisztikája. 2017-ben is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja ...

    Bővebben
  • További cikkek

    Keresés

    (Program)Ajánló

    További cikkek

    Keresés