Cikksorozatunkban segítséget kívánunk nyújtani a kozmetikumokat vásárlóknak, néhány támpontot az eligazodásban. A közeledő karácsonyi ajándékozási vásár népszerű termékeiről van szó. Melyiket válasszam? És miért?
Az emberi test legnagyobb felülete a bőrünk, védelmére és ápolására ipari ágazatok versenyeznek, hogy a legmegfelelőbbet kínálják a modernkor emberének. Valóban nem könnyű eligazodni a kíméletlen reklámversenyben.
Minden gyártó a legjobbnak hirdeti magát, a folyamatos innovációt hangsúlyozva, eszközöket nem sajnálva igyekeznek megnyerni a lehetséges vásárlóikat, hogy csakis az övét válasszák. Ebben a küzdelemben a természetes alapanyagokat a legkorszerűbb technikákkal feldolgozva lehet versenyben maradni.
A minőségi kozmetikumok alapanyagai leginkább növényiek, a gyártók mintegy húszezer féle aktív összetevő közül választanak és használnak fel az egyre bonyolultabb gyártási eljárásaik során. A mai modern gyárak legfontosabb munkatársai a kémikusok, biológusok, fizikusok, szakorvosok mellett a pszichológusok, akiknek a hozzáértését felhasználói tesztek során veszik igénybe.
Néhány éve megjelentek ebben az ágazatban a környezetpszichológusok, akik azt vizsgálják, hogyan befolyásolja az embert körülvevő fizikai környezet az érzelmeket, gondolatokat és a viselkedést is.
A környezetpszichológia egy multidiszciplináris terület, amely számos más szakágazat eredményeit is felhasználja. Mint látjuk, a korszerű tudomány egyre bővülő fegyvertárát bevetik a siker érdekében, vagyis hogy megnyerjenek bennünket a termékeknek.
Sorozatunk előző cikkében felhívtuk a figyelmet a hét garanciás minősítésre. A forgalomba hozott termékek között ezt mindenképpen érdemes kiemelt figyelemmel kísérni, ugyanis ezzel csak a legszigorúbb követelményeknek megfelelő termékek rendelkeznek.
A maximális biztonság a bőrünk bármelyik részével kapcsolatban nagyon fontos. Ezek a minősített kozmetikumok nemcsak kizárják a károsító lehetőségeket az alkalmazásuk során, hanem ható mechanizmusuk is átlag feletti. Ennek következményei az árban is megmutatkoznak.
Nyilvánvaló, hogy a tucat árú kategóriába tartozó termékekhez nincs gyártási garancia. Örülhetünk, ha nem árt, ha nem okoz káros következményeket a bőrünkön. A feladat tehát, meggyőződni arról, hogy a termék minőségi. A hét garanciáról részletesen a sorozatunk következő részében olvashatnak
Forrás: orvosikozpont.hu