Magyarországon kevésbé ismert balneo terápiás módszer speciális alkalmazását mutatták be újságíróknak Budapesten. A lebegést (floatingot) házi körülmények között lehetővé tevő hazai találmányt a magyar feltaláló, Nyögéri Ferenc prezentálta az újságíróknak. Az otthoni lakótérbe illeszthető kádba Holt-tengeri víz tölthető egy speciális tartályból, amely szűrő rendszeren keresztül sokszor felhasználható, azonos hőfokon tartható. A magyar szabadalom lényege a speciális fürdőkád, amely lehetővé teszi, hogy bárki saját otthonában élvezze a lebegés jótékony hatását.
A találmány a fürdőkultúra új korszakát jelentheti.
Többek között az alvásterápia, a bőrkezelés, a légzőszervekre gyakorolt pozitív hatás, vala- mint a stresszoldás területén válhat akár napi lehetőséggé a Holt-tengeri sóban való fürdés, lebegés. A tengeri sós víz nem csupán közönséges nátrium-kloridot (NaCl), hanem számos egyéb iont tartalmaz, többek között kalcium-, magnézium- és vasionokat, amelyeknek frissítő hatásuk van. A Holt-tengeri só népszerű gyógytermék az egész világon, a benne való fürdőzés hatását számos tudományos kutatás igazolta. Magyar feltalálónak köszönhetően, magyar gyártástechnológiával és magyar munkaerővel készített új balneoterápiás eszközzel elérhető- vé válnak a kedvező hatások – otthoni körülmények között. A magyar szabadalom lényege a nagyméretű normál fürdőkád, amelybe beépítettek egy 250 literes tartályt, ebben van a 36,6 fokos 33%-os Holt-tengeri sós víz. A kádat egyébként funkcióját tekintve ugyanúgy lehet használni, mint bármely más fürdőkádat, de ha valaki a súlytalanság állapotában kíván regenerálódni és megnyomja a lebegés funkció gombját, a kád feltöltődik a testhőmérsékletű sós vízzel.
A napjainkban külföldön egyre népszerűbb vízben lebegésre épített balneo módszer alapja, hogy a vízben a szervezet mentesül a gravitáció testre kifejtett hatása alól. Az izomzat, az ízületek tehermentessé válnak és ellazulnak. A test a súlytalanság állapotában nyugalomba kerül, és ebben helyzetben relaxál. A float – testlebegés vízben – világszerte elterjedt relaxációs módszer, amelyet egyaránt használnak teljesítmény fokozására, frissülésre, kikapcsolódásra és széles körűen a gyógyászatban is. Az alvásterápiás hatásokról G. Németh György, a Budapesti Alvásközpont igazgatója tájékoztatta a jelenlevőket. A Holt-tengeri sóból készült koncentrátumok népszerű termékei a szépiparnak is, amelyről Vargha Katalin, a Jana-Beauty Kft. igazgatója beszélt a sajtótájékoztatón.
Az új balneoterápiás eszközzel elérhetővé válnak a kedvező hatások személyes körülmények között. A magyar találmány a fürdőkultúra új korszakát jelentheti.
Ac Interactive Communications
Információ: www.adriaspa.com
Kontakt:Demeter Erika, e-mail: demeter.erika@artcentrum-interactive.hu
Hozzászólás