Medical News Hungary

  • Megtekintések: 1373

Lakossági és tudományos program a Szegedi Emlőrák Szimpózium

A személyre szabott gyógyításról is tájékoztatnak az orvosok

Örökletes-e az emlőrák hajlam? Mi a haszna a szűrőprogramnak? Milyen a helyreállító emlőműtétek magyarországi helyzete? E kérdések kerülnek a középpontba azon a 2015. szeptember 11-i lakossági fórumon, amely a Szegedi Emlőrák Szimpózium egyik kiemelt rendezvénye. A konferenciát és a laikusoknak szóló programot is a Szegedi Tudományegyetem Onkoterápiás Klinika szervezi.

Évente több mint 7 ezer emlőrákot diagnosztizálnak, 2 ezer nő hal bele e betegségbe Magyarországon. A megelőzés, a genetikai szempontok, a személyre szabott kezelések, az új szemléletmód megismertetése a fő célja a 2015. szeptember 11-13. között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában megrendezendő VI. Szegedi Emlőrák Szimpóziumnak.

– A megfelelő terápia kiválasztásához figyelembe kell venni a daganat típusát és genetikai hátterét, a paciens életkorát, illetve a társbetegségeket. A kemoterápia, a hormonterápia és a molekuláris célzott terápia együttes vagy egymás utáni, megfelelő alkalmazása szükséges – magyarázta el a személyre szabott gyógyítás lényegét Prof. Dr. Kahán Zsuzsanna. Az SZTE Onkoterápiás Klinika tanszékvezető egyetemi tanára, a szimpózium szervezőbizottságának elnöke elmondta: a szakmának szóló workshop-ok, a cégek bemutatkozása, a tudományos és továbbképző előadások, a kerekasztal-beszélgetések mellett kiemelt jelentőségűnek tartják a lakosság tájékoztatását.

Az emlőrák kockázat, hajlam diagnosztikus módszereit, és a műtéti lehetőségeket mutatják be a szakemberek a 2015. szeptember 11-én, pénteken 16 órakor kezdődő lakossági fórumon. Az örökletes emlőrák hajlamról; a génmutációk vizsgálatának hazai lehetőségeiről Prof. Dr. Oláh Edit akadémikus (Országos Onkológiai Intézet, Molekuláris Genetikai Osztály) tart előadást a laikusok számára is érthető módon. Az emlőrák rekonstrukciós plasztikai sebészetéről Dr. Mátrai Zoltán osztályvezető főorvos (Országos Onkológiai Intézet, Emlő és Lágyrészsebészeti Osztály) beszél az ingyenes, minden érdeklődő számára nyitott programon az SZTE József Attila Tanulmányi- és Informatikai Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.) épületében.

További információ

Bittner Péter, SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, igazgató

mobil: +36 70 439 93 16

e-mail: press@rekt.szte.hu

Újszászi Ilona, SZTE Közkapcsolati Igazgatóság, szóvivő

mobil: +36 70 3338654

e-mail: press@rekt.szte.hu

 

0909-Lakossági és tudományos program - Egyetem logo

HÁTTÉRINFORMÁCIÓ

A Szegedi Tudományegyetem mintegy 7 ezer dolgozójával – ezen belül 2300 oktatójával –, valamint 23 ezer hallgatójával Magyarország egyik legnépszerűbb, nemzetközileg is magasan jegyzett felsőoktatási intézménye. Évek óta a világ legjobb 500 egyeteme között tartják számon, egyben a régió és hazánk legzöldebb egyeteme. Az SZTE hallgatói 13 képzési területen tanulhatnak – egyes szakterületeken angol, német, francia nyelven is. A Szegedi Tudományegyetemen a legkiválóbb oktatók, kutatók adják át tudásukat a fiataloknak. Az intézmény kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenysége nemzetközi szinten is elismert. Az egyetem számos stratégiai partnerkapcsolatot épített ki a K+F+I terület ipari szereplőivel, és Európa legmodernebb, most épülő lézerközpontjával, az ELI-vel. Magyarország egyik kiemelt oktatási, egészségügyi, tudományos, és innovációs műhelye az intézmény, pezsgő kulturális életével együtt a dél-alföldi régió és az ország egyik vezető kulturális, gazdasági és szellemi központja. Elérhetőségeink: www.u-szeged.hu, www.facebook.com/univszeged

Sajtóközlemény, Szegedi Tudományegyetem Onkoterápiás Klinika

Megosztás

Aludjon eleget a jó szex érdekében

Következő »

Országos Járóbeteg Szakellátási Konferencia világhírű előadókkal

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

öt × négy =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Interjúk

  • Újabb lépés az Alzheimer-kór kezeléséhez

    7 év ago

    Az emberi agyban ugyanazok a sejtek, mechanizmusok végzik a térbeli navigációt, mint amelyekkel a gondolataink között barangolunk – mondta Buzsáki György, a New York-i Egyetem Brain-prize-díjas professzora ...

    Bővebben
  • Program a magyar társadalomért

    8 év ago

    NÉPEGÉSZSÉGÜGYI PREVENCIÓ MAGYARORSZÁGON Több mint 1000 helyszín, több mint ötmillió vizsgálat, közel 400 000 látogató, ez az elmúlt nyolc év statisztikája. 2017-ben is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja ...

    Bővebben
  • További cikkek

    Keresés

    (Program)Ajánló

    További cikkek

    Keresés