A tumorok molekuláris genetikai vizsgálatában rejlő lehetőségekről és korlátokról elismert patológus professzorok és onkológusok nyilatkozatai révén ad áttekintést a Rákgyógyítás Magazin 2016. nyári kiadása.
A daganatokban genetikai mutációkat keresnek, hogy azok nyomán egy számára előnyösnek ígérkező kezelésbe bevonják a beteget, illetve genetikai mutációkat keresnek, hogy azok nyomán egy számára haszontalan kezelésből kihagyják a beteget – szól egy fontos megállapítás az aktuális lapszámban. Amint prof. dr. Tímár József patológus professzor összefoglalja, egyre többször találnak genetikai magyarázatot arra, hogy kinél működhet, s kinél biztosan nem hat egy onkológiai gyógyszer.
Merre halad a világon a rák elleni küzdelem és hogyan módosíthatja a magyar betegek kezelését akár egyik napról a másikra egy amerikai szakmai kongresszus? A kérdést a lap tudományos partnere, a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság (www.mkot.hu) felkérésére a hazai szakorvosoknak nemrég szimpóziumi továbbképzést tartó szakemberek válaszolják meg: prof. dr. Bodoky György, a fővárosi Szent István és Szent László Kórház onkológiai centrumvezető főorvosa, dr. Landherr László, a fővárosi Uzsoki utcai Oktató Kórház Fővárosi Onkoradiológiai Központ vezetője, dr. Pajkos Gábor, a Bács-Kiskun megyei onkoradiológiai központ vezetője, prof. dr. Oláh Judit, a szegedi bőrgyógyászati klinika professzora, dr. Ostoros Gyula, az Országos Korányi Intézet osztályvezetője és dr. Lakatos Gábor onkológus szakorvos.
További részletek a Rákgyógyítás.hu oldalon.
Hozzászólás