Medical News Hungary

ALVÁS VILÁGNAPJA MAGYARORSZÁGON 2018.

 

 

 

MEGALAKULT A MAGYAR ALVÁS SZÖVETSÉG

KITÜNTETTÉK AZ ALVÁSBARÁT SZÁLLODÁKAT

 Magyarországon a nemzetközi alvásszervezetek partnerségével, három nappal a hivatalos világeseményt megelőzően, került sor az Alvás Világnapja eseményére. Az utóbbi években kialakuló új alváskultúra hazai képviselői – orvosok, alvás szakemberek, szervezetek, intézmények – bejelentették a Magyar Alvás Szövetség megalakulását. A példamutató alvásbarát körülmények magas szintű megvalósításáért három hazai szálloda, a kiemelkedő alvásorvosi tevékenységéért Magyar Alvástársaság, az alvásról szóló tudományos ismeretterjesztő kiadványaiért a Geomédia Kiadó részesült elismerésben.    

A World Sleep Day/Alvás Világnapja a tavaszi nap-éj egyenlőséget megelőző péntek, 2018-ban március 16-a. Magyarországon azonban, a nemzeti ünnep miatt átrendeződött munkanapokat figyelembe véve, március 13-án került erre sor. Célja, hogy felhívja a figyelmet az alvás fontosságára, az életminőség szempontjából. Ezen a napon mintegy 65 országban, orvosok, kutatók, gyógyítók és civil szervezetek fognak össze, hogy bemutassák: az álmosság és az alvatlanság egyre inkább népbetegség; megelőzésére, kezelésére sokkal több figyelmet kell fordítanunk. Budapesten tizedik alkalommal került sor az Alvás Világnapja eseményére a World Sleep Day Hungary, a World Association of Slep Medicine magyarországi partnerével, valamint a Budapesti Alvásközpont közreműködésével. A szakértők véleménye szerint a jó minőségű alvás nélkülözhetetlen a megfelelő fizikai-szellemi állapothoz, az életminőség fenntartásához. Az alvászavarok nemcsak számos betegség okozói, hanem hozzájárulnak az élethossz csökkenéséhez is. A Budapesti Alvásközpont felmérése alapján Magyarországon rosszabbul alszunk, mint az európai átlag. A tapasztalatok szerint a lakosság mintegy fele találkozott már az alvászavar tünetekkel, azonban sokan nem ismerik fel, vagy nem vesznek tudomást a problémáról. Gyakran a feszített életritmus, a tartós stresszállapot miatt nem képesek megfelelő módon, pihentetően aludni.

A hazai alváskultúra része a megfelelő alváskörülmények kialakítása, megléte, amelyhez számos iparág kapcsolódik. Az éjszakai pihenést kínáló szállodákban kiemelkedő szerepe van  a hálóhelyek, a pihentető alvás feltételei kialakításának, mivel a legtöbb időt a vendég éppen az alvással tölti el a szállodában. Erre kívánja felhívni a figyelmet a Sleepfriendly Hotel program, miközben értékeli és minősíti az ezen a téren a legjobbakat. Az Alvás Világnapján átadták a Sleepfriendly Hotel Award elismeréseket a legjobb hazai alvásbarát szállodáknak. 2018-ban az Aria Hotel Budapest, a Hotel Moments Budapest és a kecskeméti Four Points By Sheraton Hotel Kecskemét kapták a megkülönböztető minősítéseket.

A magyarországi alváskultúra alakításában egyre többen vállalnak feladatot: az alvásgyógyítók mellett szakmai és társadalmi szervezetek, betegek és hozzátartozók, az egészségügy javításában érdekeltek, az egészséges életmód elkötelezettjei. A rendezvényen bejelentették a Magyar Alvás Szövetség megalakulását. Terveik szerint  fontos feladataik lesznek a szakmai társadalmi érdekek kifejezésre juttatásában és érvényesítésében, az oktatásban, a kutatások, a tudományos ismeretterjesztés és más területeken.

World Sleep Day Hungary, World Associaton of Sleep Medicine Partner, Magyar Alvás Szövetség, Sleepfriendly Hotel Program  Kontakt: gngy@gnyg.eu , t.: 00 36 30/9 30 41 24

Sajtóközlemény  2018. március  13.   Alvás Világnapja

ALVÁSRÓL, NAPPAL A HOLDUDVARBAN

 A Margitsziget Holdudvarában Dr. Szakács Zoltán, az alvásorvosok nemzetközileg elismert szervezetének, a Magyar Alvásdiagnosztikai és Terápiás Társaságnak az elnöke nyitotta meg a Magyarországon 10. alkalommal megrendezett Alvás Világnapja rendezvényt. A 2017.évi orvosi Nobel-díj tükrében elemezte az alvás és az egészség összefüggéseit Dr. Purebl György, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet klinikai igazgató-helyettese, a Magyar Pszichiátriai Társaság e.elnöke. Vada Gergely, Fusion Vital igazgatója a legújabb haza alvástrendekről számolt be – saját kutatásaik alapján. Az óraátállítás nemzetközileg is viták fókuszában álló aktuális témájáról szakmai érveket ismertetett Dr. Bódizs Róbert, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének kutatási igazgató-helyettese. Az alvás és a holisztika kérdésköréről dr. Varga Imre, a Medicina 2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség örökös és tiszteletbeli elnöke, az elhízás és az alvás összefüggéseiről dr. Halmy Eszter, a Magyar Elhízástudományi Társaság elnöke, a melatonin alvást befolyásoló szerepéről dr. Sándor Edit, a Pharma Nord orvos igazgatója tartottak előadást. A Globál Innovation alvást segítő magyar technológia történetét Kovács Attila igazgató ismertette. A pszichikum területéről, az alvás és a pszichoktív szerek kapcsolódásairól a stockholmban dolgozó dr. Szabó István, az új – főképpen fiatalokat megérintő – jelenségről, az ASMR jelenségről és lehetséges hatásairól dr. Szabó Gyöngyi pszichiáter és dr. Vida Zsuzsanna szomnológus tartottak előadást.

A rendezvényen bejelentették a Magyar Alvás Szövetség megalakulását. Alapítói: Fusion Vital, Global Innovation, Budapesti Alvásközpont/Benyovszky Orvosi Központ. Elnökei: Dr. Vida Zsuzsanna, szomnológus, neurológus, G. Németh György igazgató (Budapesti Alvásközpont/Benyovszky Orvosi Központ). Alapító elnökségi tagok: Vada Gergely igazgató (Fusion Vital), Kovács Attila igazgató (Global Innovation).

A példamutató alvásbarát körülmények magas szintű megvalósításáért három hazai szálloda, a kiemelkedő alvásorvosi tevékenységéért Magyar Alvástársaság, az alvásról szóló tudományos ismeretterjesztő kiadványaiért a Geomédia Kiadó részesült elismerésben. A rendezvényen Bartucz Éva, a Vezetőképző Akadémia igazgatója, bejelentette: készen állnak az alvásterapeuta képzés elindítására, Róna Csaba pedig a Sleepfriendly Product divízió megalakulásáról tájékoztatta a megjelenteket.

A World Sleep Day magyarországi rendezvényén adták át Sleepfriendly Hotel Awards minősítéseket. A Jelölő Bizottság a javasolt 38 szálláshely közül választotta ki azokat, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak és megfelelő minőségi feltételeket hoznak létre a pihentető alvás érdekében. A nemzetközi minősítésű elismeréseket Dr. Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke, az Európai Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke, dr. Kiss-Róbert Richard, a Sleepworld Program nemzetközi igazgatója és G. Németh György, a World Sleep Day Hungary Program és a Magyar Alvás Szövetség elnöke adták át.

A SLEEPFRIENDLY/ALVÁSBARÁT HOTEL  AWARD 2018. minősítő elismerést kapták:

ARIA HOTEL BUDAPEST, HOTEL MOMENTS BUDAPEST, FOUR POINTS BY SHERATON KECSKEMÉT,

 SZAKMAI PARTNEREK: Sleepfriendly International Program, Magyarország Átfogó Egészségvédelmi Szűrőprogramja, Magyar Alvástársaság, Magyar Belgyógyász Társaság, Magyar Tüdőgyógyász Társaság, Magyar Ortopéd Társaság, Magyar Pszichológia Társaság, Magyar Pszichiátriai Társaság, Magyar Elhízástudományi Társaság, Magyar Gerontológiai és Geriátriai Társaság,  Medicina 2000 Magyar Járóbeteg Ellátási Szövetség, Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet, Budapesti Alvásközpont, Fusion Vital, Global Innovation, Vezetőképző Akadémia, Magyar Sporttudományi Társaság,  Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége

MÉDIAPARTNEREK: Tudomány Kiadó, Galenus Kiadó,  Lege Artis Medicine (LAM), Life Time Media, Ringier Axel Springer,   IME – Interdiszciplináris Magyar Egészségügy (egészségügyi vezetők szaklapja, tudományos folyóirat), Ideggyógyászati Szemle, Hypertonia és Nephrorologia, Diabetologia Hungarica, Hematologia-Transzfuziológia, Rehabilitáció, Granum, Mindennapi Pszichológia Orvosi Kongresszusi Hírek, Diabetes, Patika Magazin, Medicina & Practicum, Studium &Practicum, Gyógyszertár és Practicum, PharmaPlaza, Szinapszis Egészségügyi  Közvéleménykutató, Orvosi Hirek, WEBbeteg.hu, DRportal.hu, napialvas.hu, egeszsegkalauz.hu,  egeszsegfigyelo.hu, orvosikozpont.husleepfriendlyprogram.com

Megosztás

Nemzeti Szívinfarktus Regiszter

Következő »

Jelentősen nőtt a bőrrákos esetek száma

Interjúk

  • Újabb lépés az Alzheimer-kór kezeléséhez

    7 év ago

    Az emberi agyban ugyanazok a sejtek, mechanizmusok végzik a térbeli navigációt, mint amelyekkel a gondolataink között barangolunk – mondta Buzsáki György, a New York-i Egyetem Brain-prize-díjas professzora ...

    Bővebben
  • Program a magyar társadalomért

    8 év ago

    NÉPEGÉSZSÉGÜGYI PREVENCIÓ MAGYARORSZÁGON Több mint 1000 helyszín, több mint ötmillió vizsgálat, közel 400 000 látogató, ez az elmúlt nyolc év statisztikája. 2017-ben is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja ...

    Bővebben
  • További cikkek

    Keresés

    (Program)Ajánló

    További cikkek

    Keresés