Szolidaritás a bántalmazott családokért
Joss Stone világkörüli turnéjának egyik állomásaként érkezett Budapestre hétfő reggel. A Grammy-díjas brit énekesnő keddi koncertjének próbáit megelőzően elsőként a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Titkos Menedékházába látogatott el, ahol olyan családokkal találkozott, akik bántalmazás miatt kerültek a segélyszervezet oltalmába.
A már 16 éves korában világhírűvé vált soul énekesnő 2014 áprilisában indult Total World Tour elnevezésű projektjének keretében a világ számos országába ellátogat, koncertezik, illetve minden helyszínen meglátogat karitatív szervezetet, hogy felhívja a figyelmet munkájuk fontosságára, illetve valamely, a szervezet által képviselt, számára személyesen is fontos ügyre, tevékenységre. Mivel a menedékház az áldozatok védelmének érdekében titkos helyszínen van, így a látogatás nem volt sajtónyilvános, az énekesnőt követő videoriporter is csak úgy forgathatott az intézményben, hogy a lakók arcát nem mutathatta. Az énekesnőre nagy hatással volt a többgyerekes családokkal való találkozás, s ha csak egy pillanatra is, de a kapcsolati erőszak miatt otthonukat elhagyni kényszerülő gyermekek és anyukák is feledni tudták a nehéz élethelyzetet, ami miatt krízisotthonba kerültek. Joss Stone rendkívül közvetlen, empatikus személyiségének köszönhetően hamar oldott hangulat kerekedett, ami mellett, rövid ám mély beszélgetésre is jutott idő egy-egy családdal. Miután egy forró kanna teát is főzött a lakónak, a gyermek autogramot kértek tőle, s a saját maguk által készített virággal köszöntötték a brit énekesnőt. A találkozás csúcspontja a közös éneklés volt, ahol a gyermekek a Tavaszi szél című dalt énekelték, melyre válaszul egy soul nótával kedveskedett a lakóknak az énekesnő. Joss végül egy, az intézmény falán lógó, kapcsolati erőszakra felhívó plakátra írta a bajba került anyáknak szánt biztatását: „Légy bátor, legyél erős, ragyogj fényesen!”
A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet 2012. október 1-je óta működtetti a Titkos Menedékházat, mely a kapcsolati erőszak áldozatainak nyújt elhelyezést és ellátást. Jelenleg Magyarországon ez az egyetlen olyan nagyobb létszámot (29 fő) befogadni tudó intézmény, amely kizárólag ezen célcsoport ellátásával foglalkozik. (Forrás: MÖS)