Medical News Hungary

Rájöttek, hogy miért nem kap mindenki rákot a dohányzástól

A dohányosok korábban halnak – áll a cigarettásdobozokon. A tudósok most rájöttek, hogy mi lehet az oka annak, hogy vannak, akik évtizedeken át vígan dohányoznak, mégis magas kort élnek meg.

Azok a gének, melyeknek köszönhetően valaki hosszú életű lesz, 11 százalékkal csökkentik a rák kialakulására való hajlamot is – állítják a Kaliforniai Egyetem (UCLA) tudósai.

dohanyzasSzámos kutatás alátámasztja, hogy a dohányzás felgyorsítja az öregedési folyamatot, súlyos betegségeket, így többek között rákot okozhat, és korai halálhoz vezethet. Azonban nem mindendohányos betegszik meg, és jó néhányan közülük magas kort élnek meg. Ez pedig a legfrissebb felfedezés szerint olyan géneknek tudható be, melyek ellenállóbbá teszik őket a környezeti károkkal és a vegyi anyagokkal szemben. Nem mellesleg pedig ugyanezek a gének az öregedést és az élettartamot is jelentősen befolyásolják, méghozzá azáltal, hogy segítenek a sejteknek „megjavítani” magukat.

„Bár egyesek jobban ki vannak téve bizonyos biológiai stresszoroknak, mint például a dohányfüst, a testük mégis jobban megbirkózik vele, és képes megjavítani a károsodást” – magyarázta Morgan Levine, a kutatás vezetője.

Forrás: Daily Mail

Kedves Olvasó! Cikkeinket szakemberek, orvosok, gyógyítók és újságírók készítik, azok tájékoztató, ismeretterjesztő jellegűek. A szerzők törekednek a tárgyszerű, hiteles megfogalmazásokra, a terjedelmi korlátok azonban behatárolják az információk mennyiségét, és ezért nem tudnak kimerítő választ adni sok olyan kérdésre, amelyek esetleg felvetődhetnek az olvasóban. Főképpen nem pótolhatják a szakemberekkel való közvetlen kommunikációt, amelyre ezúton is felhívjuk a figyelmet. Ha szükséges, keresse a személyes találkozást, kezdeményezzen közvetlen beszélgetést az orvossal, a szakemberrel: egészségügyi panaszát, kérdéseit mindig beszélje meg velük.

Megosztás

Mi okozhat erős havivérzést?

Következő »

Ezek a gyógyszerek hizlalnak!

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

13 + 1 =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Interjúk

  • Újabb lépés az Alzheimer-kór kezeléséhez

    7 év ago

    Az emberi agyban ugyanazok a sejtek, mechanizmusok végzik a térbeli navigációt, mint amelyekkel a gondolataink között barangolunk – mondta Buzsáki György, a New York-i Egyetem Brain-prize-díjas professzora ...

    Bővebben
  • Program a magyar társadalomért

    8 év ago

    NÉPEGÉSZSÉGÜGYI PREVENCIÓ MAGYARORSZÁGON Több mint 1000 helyszín, több mint ötmillió vizsgálat, közel 400 000 látogató, ez az elmúlt nyolc év statisztikája. 2017-ben is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja ...

    Bővebben
  • További cikkek

    Keresés

    (Program)Ajánló

    További cikkek

    Keresés