Medical News Hungary

  • Megtekintések: 1437

A Heim Pál Alapítvány és a Napi Gazdaság II. közös Egészséggazdaság konferenciája.

Kontaktlencse méri a vércukorszintet, bőrünk alá ültetett chipek olvassák le a sejtinformációkat az egészségi állapotunkról és algoritmizált lesz a betegellátás vizionáltak az előadók és résztvevők a Processzorok vs. Professzorok elnevezésű konferencián 2015. március 24-én.   

HeimPal-napi gazdasag foto-kicsi

A konferencia résztvevői megerősítették: a konferencia sorozata hozzájárulhat a stratégiai elmélet és a tudományos gyakorlat nyilvános prezentálásával a magyar egészségügy fejlődéséhez.

Heim Pál, a Heim Pál Alapítvány stratégiai igazgatója a bevezetőben kiemelte, hogy változásra és szemléletváltásra van szüksége az egészségügy minden szereplőjének, melyben az egészségre, mint értékre kell tekinteni, és amelyben az egyéni felelősségvállalásnak és az együttműködő ellátórendszer fejlesztésének is kiemelt szerepet kell szánni.  Az okos eszközök az egészségmegőrzés, fenntartás, az életmódváltás motivációs szintjének fenntartásában is sokat segíthetnek, emellett pedig hozzájárulhatnak az egészségügyi költségek csökkentéséhez is, amennyiben az eszközök validálása a piaci szereplőktől független formában megtörténik. A stratégiai igazgató aláhúzta, az egészségügy szereplőinek, az orvosoknak, nővéreknek, ápolóknak is komoly szerepe lehet a terület fejlődésben, ha nem kompetitorként tekintenek a technológiára. Az eszközök tudásközpontú alkalmazása  nemcsak minőségi időt takaríthat meg a gyógyításban részt vevőknek, hanem az intézmények likviditásában is  fontos szerepet játszhat a jövőben. Kiemelte, hogy szükség van olyan szabályozókra és az ellenőrzést előtérbe helyező rendszerekre, amelyek hiteles közvetítő csatornái is lehetnek az egyre növekvő piac potenciális felhasználói számára. használjuk őket és valóban eszközként, nem pedig lehetséges megoldásként tekintünk rájuk.

A második egészséggazdasági tanácskozás a címben is feltüntetett betűjátékkal – Egészséggazda(g)ság – érzékeltette: a jövő útja a fejlődéstől és a fejlesztésektől, és az abba befektetett szellemi és anyagi erőforrásoktól függ.  Miközben a hazai egészségügy alakulása folyamatos forráshiánnyal és halmozódó problémákkal terhes, nem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy merre halad a világ.  Ahogy a számítógépes technológia és a mobiltelefónia sem álltak meg a nemzethatároknál, és valamennyiünk mindennapjait boldog(talan)ítják, úgy az új szofter  és hardver megoldások is jelen lesznek az életünkben – természetesen az egészségügyben is. Kétségtelen, mindeközben naturálisan földi, pontosabban földhöz ragadt gondokat kell megoldani, az alap- és a fekvőbeteg ellátás, a kórházak konszolidációja vonatkozásában, a népegészségügy, a humán erőforrás, az infrastruktúra, az orvos megtartás, a szakorvosképzés – és még számos területen.

Dr.MeszarosJanos

Dr. Mészáros János

Ahogy az EMMI egészségügyért felelős államtitkárságának kabinetfőnöke sorolta: az egészségügyben kijelölt fejlesztési területek 2014-2020-ig számolnak azzal, hogy a születéskor várható, egészségben eltöltött életéveknek nőni kell 76,3 évről 80 évre a nők, 73,3 évről -74 évre a férfiak esetében.  10 százalékkal kívánják csökkenteni a standardizált halálozási arány mértékét. Dr. Mészáros János kiemelte: a humán erőforrás, az életpálya javítása, az intézmények és egészségügyi szolgáltatások fejlesztése, a társadalmi innováció és a transznacionális együttműködések meghatározó szerepet kapnak majd. Mindezek a népegészségügy, a balesetmegelőzés, az infrastruktúra fejlesztése, az e-egészségügy kibontakoztatása útján egy egészségesebb Magyarország képét vetítették elő.   Ezen kell munkálkodnia az egészségügyi stratégáknak, az egészségpolitikusoknak és a mindennapi gyógyítóknak, akik számára az okos eszközök és okos megoldások – ahogy a Napi Gazdaság második konferenciáján megfogalmazták – lehetőséget jelentenek a sikeres megvalósításokhoz.

A konferencián az online, a mobilmegoldások és az orvosi és egészségturizmus fejlesztésének hatásairól Guba Tamás (Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet), az innovatív digitális megoldások szerepéről, a krónikus betegekkel való együttműködésről dr. Mucsi János Légúti Betegek Országos Egyesülete) beszélt. Okos innovációkról tartott előadást dr. Bagyura Zsolt (GE Healthcare), a vonalkódok, QR kódok, a RFID, a GS1 szabványok, IT megoldások rendszerét mutatta be Regős Péter (Vonalkód Rendszerház Kft.) és Krázli Zoltán (GS1 Magyarország Nonproofit Zrt.).  Az okos gyógyszerekről dr. Jakab Zoltán (Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete), az alternatív meghajtású járművek egészségre gyakorolt hatásáról Lenner Áron Márk (NGM), a szerethető mobildokikról Balogh Judit (Szinapszis), az otthoni diagnosztikai eszközökről dr. Lantos Zoltán és dr. Perjés Ákos ((Heim Pál Alapítvány), az adatbiztonságról Kuthy Antal (EGroup) beszéltek.

Hogy egészségesebbek leszünk-e húsz év múlva, ha az okos eszközök mindennapi részei lesznek az életünknek?

Heim Pál stratégiai igazgató és Stekl László, a Heim Pál Alapítvány elnöke, a konferencia szakmai házigazdái bizakodóak, melyet a színvonalas és érdekes konferencia résztvevői is megerősítettek.  Mint ahogy abban is, hogy a Heim Pál Alapítvány és Napi Gazdaság konferencia sorozata hozzájárulhat a stratégiai elmélet és a tudományos gyakorlat nyilvános prezentálásával a magyar egészségügy fejlődéséhez.

A konferencia szervezői voltak: Napi Gazdaság, Heim Pál Alapítvány, WebBeteg.

Támogatók: GS1 Hungary, Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete, Vonalkód Rendszerház.

Médiapartner: ORVOSI HÍREK

Szerző: G. Németh György (Információ: orvosihirek.hu) Fotó: Koncz György/Napi Gazdaság

Processzorok_vs_Professzorok-Napigazdasag-logo AstraZeneca-logoVonalkodRendszerhaz-logologo_heim_alapitvanyGS1-logoInnovativGyogyszergyarak-logo WebBeteg

Megosztás

A Napi Gazdaság egészséggazdaság konferenciája

Következő »

Új módszer a Down-kór szűrésére

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

tizenkettő − 11 =

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Interjúk

  • Újabb lépés az Alzheimer-kór kezeléséhez

    7 év ago

    Az emberi agyban ugyanazok a sejtek, mechanizmusok végzik a térbeli navigációt, mint amelyekkel a gondolataink között barangolunk – mondta Buzsáki György, a New York-i Egyetem Brain-prize-díjas professzora ...

    Bővebben
  • Program a magyar társadalomért

    8 év ago

    NÉPEGÉSZSÉGÜGYI PREVENCIÓ MAGYARORSZÁGON Több mint 1000 helyszín, több mint ötmillió vizsgálat, közel 400 000 látogató, ez az elmúlt nyolc év statisztikája. 2017-ben is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja ...

    Bővebben
  • További cikkek

    Keresés

    (Program)Ajánló

    További cikkek

    Keresés